+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ansys Kursu (Online)

10 Şubat 2021
15 kez görüntülendi
Ansys Kursu (Online)

Ansys Kursu, Ansys ürünleri SATIŞ , EĞİTİM VE TEKNİK DESTEK bayisi olan MARSİS İnovasyon ‘da devam ediyor. Savunma, havacılık, medikal, makine, metalürji, inşaat ve bir çok sektörde özellikle öne çıkan nümerik analiz çözüm teknikleri için eğitimlerimiz başlıyor. Eğitimler, Dr. Selim HARTOMACIOĞLU tarafından verilecektir. Eğitim sonunda katılımcılara ULUSLARARASI GEÇERLİ SERTİFİKA verilecek ve uygulamalı eğitim göreceklerdir. Böylece eğitimler ZOOM platformu üzerinden uygulanacaktır. Eğitim kayıtları katılımcılara verilecektir. Kurs anında iki ekranın olması uygulama açısından son derece önemlidir. Sonuç olarak analiz uzmanı olmak isteyenlere özel hazırlanan eğitimlerde, teorik ve pratiğin bir arada yapıldığı uygulama şeklinde olmaktadır.

EĞİTİM KAYITLARI, HER DERS SONRASI KATILIMCILARA VERİLECEKTİR!

Ansys Mechanical İle Yapısal Analiz Eğitimi Başlıyor

Eğitimimiz toplam 3 ay sürmektedir. Verimliliği arttırmak için haftada iki ders şeklinde eğitim verilmektedir. Bir günlük eğitim anlatım, ikinci ders uygulama dersi olacaktır. Uygulama dersi için soru verilerek öğrencilerden belirli süre içinde (2 saat) çözmesi istenmektedir. Sonuçlar alınarak değerlendirilip geri dönüş yapılmaktadır. Ders anlatımı şeklinde olmamaktadır.

Eğitimlerimiz Ekim 2023 tarihinde devam edecektir. Kurumsal veya özel eğitim almak için lütfen irtibat kurunuz.

Eğitim TipiOnline (ZOOM Platformu), Canlı
EğitmenDr. Selim HARTOMACIOĞLU
Başlangıç TarihiLütfen İrtibat Kurunuz
Eğitim Süresi
24 Saat
GünleriPazartesi – Perşembe
Eğitim Saatleri 20:30-22:30
Eğitim Ücreti
Eğitimi Satın Al Lütfen İrtibat Kurunuz

* Kesin kayıt işlemi için ödeme yapılması gerekmektedir.

Ansys CFD ile Ansys Fluent Eğitimi

Eğitim TipiOnline (ZOOM Platformu), Canlı
EğitmenDr. Selim HARTOMACIOĞLU
Başlangıç TarihiLütfen İrtibat Kurunuz
Eğitim Süresi24 Saat
GünleriPazartesi – Perşembe
Eğitim Saatleri
Eğitim Ücreti
Eğitimi Satın AlLütfen İrtibat Kurunuz

* Kesin kayıt işlemi için ödeme yapılması gerekmektedir

Ansys Hakkında

Neden Simülasyon Mühendisliği Eğitimi Almalısınız?

Çağımızda artık bütün disiplinlerde simülasyon uygulamaları öne çıkmıştır. Artık bütün fiziksel olayların analizi mümkündür. Özellikle Savunma, havacılık ve uzay sektöründeki ürünler için vazgeçilmezdir. Ülkemiz son yıllarda bu alanlarda büyük bir atak yapmaktadır. Bu nedenle her yıl binlerce kişi bu sektörlerde istihdam edilmektedir. Yalnız, bu sektörlerde istenen özellikler nelerdir? İşte bu noktada öne çıkan SİMÜLASYON MÜHENDİSLİĞİ’dir. En çok duyacağınız anahtar kelimeler ‘Yapısal Analiz Mühendisi’, ‘Akış Analizi Uzmanı’, ‘Elektromanyetik Simülasyon Uzmanı’ gibidir. Bununla birlikte En çok kullanılan yazılım ise ANSYS’dir. İşte tam bu noktada sizlere bu alanda hizmet vermek üzere bu eğitimi planladık. Ülkemizin geliştirdiği yüksek teknoloji cihazların geliştirilmesinde sende yerini almak istiyorsan, işte eğitim fırsatı. Hemen kaydolun.

Ansys Eğitimi Hakkında

Simülasyon alanında uzmanlaşmak isteyen teknik kişilere verilen Ansys eğitimi önerilmektedir. Sonuç olarak eğitim geçmişinde yapısal analize ait temel dersleri almış olanlar için daha avantajlı olacaktır. Eğitim süresince uygulama yanında teorik eğitim de verilecektir. Özellikle rapor hazırlama konusunda profesyonel bilgiler verilecektir.

Ansys Fluent Eğitim ve CFD Alanında Uzmanlaşma

Ansys Fluent eğitim kapsamında CFD yani Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği alanında uzmanlaşmak isteyen kişilere yönelik bu kurs düzenlenmektedir. Gerek Ar-Ge çalışmaları ve gerekse ürün geliştirme süreçlerinde başarılı olarak uygulanan yazılım olan Ansys Fluent, bu eğitim ile kapsamlı bir şekilde anlatılmaktadır. Makalede, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) problemlerinin nasıl kurulacağını, çözüleceğini ve son işlemden geçirileceğini öğretmek ve CFD uygulamalarınızın akış fiziği hakkında fikir edinmek için tasarlanmış kapsamlı bir giriş ve ileri eğitim kursları listesi bulacaksınız. Ancak Ansys CFD ürünleri, sıvı akış davranışını simüle eder ve basit akış problemlerini karmaşık turbo makine uygulamalarına modellemek için kullanılabilir. Bundan böyle endüstriyel mukavemetli CFD uygulamalarının bazı örnekleri, üflemeli kalıplama ve ekstrüzyon sorunları, çok fazlı akış sorunları, sıvı-yapı etkileşimi sıvı akışı, Ansys Fluids ürün ailesi ile tasarlanmıştır. Sonuç olarak Ansys Fluids ürünleri, kapsamlı çoklu fizik çözümleri sağlamak için Ansys Mechanical ve Ansys Electronics ile entegre edilmiştir.

Çağın Mesleği Simülasyon Uzmanı Olmak İçin Online Ansys Kursu

Simülasyon artık ürün geliştirmenin her alanında yer almaktadır. Başka bir deyişle gerçek çalışma koşullarına uygun ürünlerin simüle edilmesi prototip üretim sayısını azalttığı gibi ürün geliştirme performansını da arttırmaktadır. Böylece maliyet ve zamandan avantaj için ürün geliştirmede simülasyon güçlü araçtır. Böylelikle simülasyon uzmanı yetiştirmek üzere başlattığımız eğitim programının içeriği aşağıda verilmiştir. Her disiplin türünden bir veya bir kaç uygulama yapılacaktır.

Savunma, Havacılık ve Uzay Sektöründe Simülasyon Uzmanı Olmak İsteyen Mühendis Adayları İçin Online Ansys Kursu

Günümüzde bütün insanlığın yöneldiği yer uzay ve havacılıktır. Ülkemizde bu alanda bir çok çalışmalar yapmaktadır. Özellikle savunma, havacılık ve uzay sektörüne yönelik bir çok kuruluş ve kurum kurulmuştur. Bununla birlikte her yıl onlarca yeni ürün geliştirmekte ve ülkemizin değişik kurumlarında hizmete girmektedir. Fakat simülasyon mühendisinin en çok istihdam edildiği bu alanlarda çalışmak isteyen mühendis adayları ve mezunları için Ansys önemli bir yazılımdır. Böylece Online Ansys Kursu alarak bu alanlarda istihdam fırsatı yakalama şansınız daha çok olacaktır. Son olarak Ansys yapısal ürünleri hakkında daha detaylı bilgi için ‘Ansys Yapısal Analiz Çözümleri‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

Dr. Öğr. Üyesi Selim HARTOMACIOĞLU ile Ansys Eğitimi

Modern simülasyon dünyasının lideri Ansys ile 2006 yılından beri sürekli eğitim ve analiz hizmeti veren Dr. Selim HARTOMACIOĞU, Marsis İnovasyon kurucusudur. Ayrıca Hacettepe Üniversitesi, Otomotiv Mühendisliğinde Akademik Uzman, Marmara Üniversitesi, Makine Mühendisliği Bölümünde ise halen Öğretim Üyesidir. Endüstride 500’ün üzerinde analiz raporu, danışmanlığı ve eğitimi bulunan Dr. Selim, bilgi birikimini Simülasyon Mühendisi adaylarına aktarmak üzere bu eğitimi başlatmıştır. Özellikle eğitimlerde uygulamalı, özgün içerikli ve teorik destekli çalışmalar yapılacaktır. Simülasyon uzmanı olmak için bize ulaşın.

Ansys Kursu Fiyatları ve Değerlendirme

Nümerik analiz sektöründe dünyanın amiral gemisi niteliğinde olan Ansys, bir çok alanda kendisi ispatlamış bir yazılımdır. Bu yazılım her alanda ürünlerin gerçek çalışma koşullarında maruz kalacağı yüklere karşı simülasyonunu sağlamaktadır. Yazılımın eğitimi konusunda bir çok firma bulunmakla beraber Ansys Türkiye Distribütörü olan Numesys ve alt bayilerinden olan Marsis İnovasyon bu alanda yetkilidir. Marsis, kendi alanında özgü çalışmalar yapan, müşterilerinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan bir firmadır. Ansys satış, teknik destek ve eğitim bayisi olan firma, bu alanda insan kaynağı yetiştirmek üzere de eğitimler düzenlemektedir. Ansys kursu fiyatları makalemizde verilmiştir. Profesyonel ve yetkili bir merkezden eğitim almak için bizi arayın.

Online Ansys Kursu ve Marsis İnovasyon

Dijitalleşme ile birlikte artık firmaların dijitalleşmesi kadar eğitim sisteminin, yönetim sistemlerinin ve kişisel gelişim eğitimlerinin de dijitalleşmesi öne çıkmıştır. Özellikle büyük şehirlerde, yoğun iş yaşamında kişiler eğitimleri için zaman ayıramamakta ve mesai saatlerinden kaynaklı problemler yaşamaktadırlar. Online eğitimler ile bu sorun çözülmekte ve artık yol zamanı ayırmadan evinde, bilgisayarının başında eğitimlerini alabilmektedirler. Online eğitim platformları gelişmiştir fakat kayıt edilen eğitim videolarıyla eğitim kalite açısından problem yaratmaktadır. Burada online canlı eğitimler öne çıkmaktadır. Eğitmen ve öğrencinin karşılıklı etkileşimde olduğu, uygulamaları birebir yaptırdığı eğitim daha öne çıkmıştır.

Bu amaçla Marsis İnovasyon, dünyanın lider nümerik analiz yazılımı olan Ansys ürünlerinin online eğitimlerini başlatmıştır. Online Ansys Kursu almak ve diğer ürünler hakkında eğitim takvimi için bize ulaşın.

Diğer ürün ve hizmetlerimize göz atın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 23 YORUM

 1. Ayşe Özbek dedi ki:

  Ansys bayisi olan Marsis İnovasyon ve Özellikle Dr. Selim hocamdan bu dersi almak çok işime yaradı. Mesleğimde önemli bir adım öne çıktım. Artık ürünlerimi rahat rahat analiz yapabiliyorum. Teşekkürler.

 2. Nisa dedi ki:

  Verilen eğitim ile gerçekten Ansys ve yapısal analizde uzmanlaştım. Çok teşekkür ederim.

 3. Salih Aras dedi ki:

  Daha önceden aldığım derslerden biliyorum.Selim hoca bu alanda da Türkiye’de en iyilerden olduğunu duydum.Uzun zamandır arkadaşlarla bekliyorduk.Eğitim ücreti de gayet makul.Daha ne olsun.Kaçırılmaz fırsat bizim için.

 4. Neslihan Erdoğmuş dedi ki:

  İyiki katılmışım bu eğitime .Kesinlikle sizi sektörde değerli kılıyor.Bu eğitimi aldıktan sonra iş bulamama gibi bir sıkıntınız kalmayacak.

 5. Aziz Yazıcı dedi ki:

  Eğitim ücreti ne kadar acaba

  1. drselim dedi ki:

   Aziz bey merhaba, fiyat ve ödeme bilgileri makalemizde bulunmaktadır. Detaylı bilgi için 0216 599 19 59 numaradan ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar

 6. Selim YILDIRIM dedi ki:

  Herkese merhaba, ben Selim HARTOMACIOĞLU Bey’den ANSYS Mechanical ile Yapısal Analiz Eğitimi aldım. Çok harika eğitim veriyor. Bilgi seviyem yeterli sanıyordum ama Selim Bey alanında gerçekten uzman birisi ve çok değerli bilgilere sahip. Konuyla ilgili olsun ya da olmasın her türlü soruya mükemmel bir şekilde cevap verdi. ANSYS konusunda kendime güvenim kat ve kat arttı. Eğitim için çok teşekkür ederim. Eğitimlerinizin devamını diliyorum.

 7. Zekeriya dedi ki:

  Merhaba bu kurs sıfırdan konuyu öğrenmek isteyen biri için uygun mu yoksa belli bir seviyede olmak gerekiyor mu?

  1. drselim dedi ki:

   Merhaba;

   Eğitim sıfırdan başlayacak ve orta seviyeye kadar çıkacaktır.

 8. Esin dedi ki:

  Merhaba,
  Ben Elektrik elektronik mühendisliği öğrencisiyim. Bu kursları alsam konulara hakimiyetim olmadığı için sorun yaşar mıyım? Ansys HFSS benim alanımla daha alakalı fakat o konuda eğitim yok sanırım.

  1. drselim dedi ki:

   Merhaba, alanınız uygun olmadığı için bizim eğitimlerimize katılmanızı önermiyoruz. Numesys ana distribütörünün eğitimlerine bakın lütfen.

 9. SEZER TURGUT dedi ki:

  ANSYS KURSU SERTİFİKASI HER YERDE GECERLİ VE SÜRESİZ Mİ

  1. drselim dedi ki:

   Merhaba
   Ansys satış, eğitim ve teknik destek bayisiyiz. Sertifikalarımız geçerlidir.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?