+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mukavemet Problemleri Ansys İle Nasıl Çözülür?

23 Nisan 2021
2 kez görüntülendi
Mukavemet Problemleri Ansys İle Nasıl Çözülür?

Mukavemet problemlerinin Ansys ile çözümü konusunda ücretsiz bir eğitimdir. Eğitim mukavemet probleminin belirlenmesi, CAD geometrisinin oluşturulması, Ansys’e aktarılması ile başlayacaktır. CAD geometrisinin sonlu elemanlar ağı yani mesh işlemi uygulanması, sonrasında yük ve sınır şartları ve çözüm ile devam edecektir. Ansys hakkında detaylı bilgi almak için ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyun.

Eğitim Linkine Aşağıdaki Videodan Ulaşabilirsiniz.

Mukavemet, mühendislik alanında temel derslerden birisidir. Analitik çözüm üzerine odaklanılmaktadır. Fakat özellikle karmaşık geometrilerde analitik çözüm zor ve zaman alan bir yöntemdir. Ayrıca ürünün bütün parçalarının detaylı incelenmesi, değerlendirilmesi ise bir başka önemli noktadır. Mukavemet, cisimlerin çeşitli dış etkiler altında oluşan iç kuvvetler karşısında gösterecekleri davranış biçimini inceleyen bir bilim dalıdır.

Ürün geliştirme sürecinde yapısal analiz bölümünde Mukavemet hesapları oldukça kullanılmaktadır. Dünyanın lider yazılım olan Ansys ile bu tür problemlerin çözümü çok daha kolay ve hızlı yapılabilmektedir. Burada CAD geometrisi hazırlama ve sonrasında Ansys ile çözümü süreci hızlandırmaktadır. Yapısal analiz konusunda güçlü araçlara sahip olan Ansys Mechanical hakkında bilgi almak için makalemizi okuyun.

Mukavemet problemlerinin Ansys yazılımı ile çözümüne yönelik ÜCRETSİZ eğitim bilgileri aşağıda verilmiştir. Eğitimde bir mukavemet problemi için geometri nasıl hazırlanır, mesh atma, yük ve sınır şartlarının belirlenmesi, çözüm ayarları ve çözümün elde edilmesi üzerinde durulacaktır. Ayrıca sonuçların yorumlanması, hasar kriterlerine göre değerlendirilmesi detaylandırılacaktır. Eğitim bilgileri ve katılım için link aşağıdadır.

Mukavemet Problemlerinin Ansys İle Çözümü

Eğitim Tarihi: 24 Nisan 2021

Eğitim Saati: 15:00 – 17:00

Eğitmen: Dr.Öğr.Üyesi Selim HARTOMACIOĞLU

Zoom Meeting ID: 892 2265 9566

Zoom Meeting Passcode: 114608

Zoom Meeting Link:

https://us02web.zoom.us/j/89222659566?pwd=MmlOcmIvbXYwaURkUFY3eGVIdmlMUT09

Detaylı bilgi için marsisinovasyon@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz. Ansys Yapısal Analiz ve Ansys Akış Analizi eğitimlerimiz için ise ‘Online Ansys Kursu‘ makalemizi okuyun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?