+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hakkımızda

Anasayfa » Hakkımızda
Marsis İnovasyon Hakkında

Son 20 yılda dünyamızda bilgi üretme, bilgiyi teknolojiye ve teknolojiyi de ürüne dönüştürme alanlarında büyük ilerlemeler kaydedilmektedir. Bu durum güzel bir gelişmedir. Fakat firmamızın bu gelişmeye ayak uydurması rekabet üstünlüğü açısından büyük önem kazanmaktadır. Bu gelişmeye uyum sağlayamayan, teknoloji geliştiremeyen, geliştirilen teknolojileri transfer edip ürünlerinde kullanamayan firmaların sürdürülebilir olmaları imkansızdır. Marsis İnovasyon, müşterilerine değer katacak hizmetleri ile firmaların bilgi, bilginin teknolojiye, teknolojinin ticarileşebilir ürüne dönüşmesi yolunda hizmet sağlıyor.

Endüstriyel ürün geliştiren firmaların bu gelişime ayak uydurabilmelerinin yolu dijitalleşmeden geçmektedir. Dijitalleşme firmanın yönetim süreçleri, pazarlama süreçleri, üretim süreçleri ve ürün geliştirme süreçlerinin dijitalleşmesidir. Özellikle müşteri odaklı ürün geliştirme, beklenen kalite değerinde ürün geliştirme için üretim sürecinin ve en önemlisi ürün geliştirme sürecinin dijitalleştirilmesi gerekmektedir.

Ürün geliştirme (ÜR-GE) sürecinin dijitalleşmesinde ürün  fikrinin oluşması, detaylı değerlendirme, konsept tasarım, tasarım, dijital prototip üretimi ve testi, fiziksel prototip üretimi ve testi, revizyon, nihai fiziksel prototip, seri üretim için hazırlık ve ürünün ticarileşmesi adımlarının tümünde dijital araçlar kullanılmakta ve bunların etkin kullanımı ile zaman, maliyet ve kalite üçlüsünde başarı elde edilebilmektedir. Bu sürecin en önemli ayağı ise dijital ortamda ürünlerin gerçek çalışma koşullarına uygun olarak test edilmeleridir. Dijital ortamda gerçekleştirilen simülasyonlar ürünlerin gerçek dünyada maruz kalacağı yüklere karşı görevlerini yerine getirebilmelerini garanti etmektedir. Gerek malzeme seçimi, geometrik optimizasyon ve gerekse topolojik optimizasyon açısından değerlendirilen ürünler Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) yazılımları ile simüle edilebilmektedir. Nümerik analiz dünyasında amiral gemisi niteliğinde olan yazılım ise Ansys’dir. Dünyanın her yerinde gerçekleştirilen müthiş inovasyonların çoğunun arkasında ANSYS bulunmaktadır. Marsis İnovasyon, Ansys Türkiye Distribütörü NUMESYS firmasının alt bayisidir.

Misyonumuz

  • Müşteri odaklı ürün ve hizmet geliştirme
  • Müşterilerimizin iş fikirlerinin gizliliğine saygı duyma ve haklarını koruma
  • Ürün ve Hizmet geliştirme süreçlerinde şeffaflık, güvenilirlik ve açıklık
  • Hızlı, zamanında ve yüksek doğrulukta iş teslimi

Vizyonumuz

Ülkemizde faaliyet gösteren endüstriyel ürün geliştiren ve üreten firmaların gelişim süreçlerine destek sağlayarak, ulusal ve uluslararası pazarda yer edinmeleri için proje, danışmanlık ve hizmet sağlamaktır. Müşterilerimizin gelişmesi, büyümesi ve uluslararası pazarda yüksek paya sahip olmaları en büyük değerimizdir. Firmamızı ülkemizde ve dünyada endüstriyel ürün geliştiren firmalara destek sağlayan bir kuruluş haline getirmek temel vizyonumuzdur.

Firma Tarihçesi

‘Marsis İnovasyon, 2018 yılında ülkemizin teknoloji üssü olan Teknopark İstanbul’da faaliyete başlamış bir Ar-Ge İnovasyon firmasıdır. Kurucusu Dr.Öğr.Üyesi Selim HARTOMACIOĞLU’dur. Dr. Selim, 2006 yılında üniversite mezuniyeti sonrası endüstriyel ürün geliştirme ve bu sürecin ayrılmaz parçası olan İnovasyon ve Ar-Ge konularında çalışmaları, proje tecrübeleri ve danışmanlıkları bulunmaktadır. Hali hazırda bir çok firmaya bu alanlarda hizmet sağlamaktadır. Marsis, ürün geliştirme odaklı bir inovasyon firmasıdır. Ayrıca nümerik analiz dünyasının lider yazılımı olan Ansys ürünleri satış ve teknik destek bayisidir.

Bilgi, bilginin teknolojiye dönüşmesi, teknolojinin de ticarileşebilir ürüne dönüşmesi sürecinde firmaların gerek mühendislik hesapları, gerek projelendirme ve danışmanlık ihtiyaçlarına cevap veren Marsis, bu süreçlerde Ar-Ge süreçlerini hızlandıran, iterasyonu azaltan, nihai prototipe giden süreci kısaltan ve verimli hale getiren nümerik analizler konusunda hizmet vermektedir. Ürün ve hizmetlerimiz için bize ulaşın.