+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ansys Yapısal Analiz Çözümleri

30 Ocak 2021
1 kez görüntülendi
Ansys Yapısal Analiz Çözümleri

Ansys yapısal analiz yazılımı, karmaşık yapısal mühendislik problemlerini çözmenize ve daha iyi, daha hızlı tasarım kararları vermenize olanak sağlar. Pakette bulunan sonlu eleman analizi (FEA) çözücüleriyle, yapısal mekanik problemleriniz için çözümleri özelleştirebilirsiniz. Ve otomatikleştirebilir ve birden çok tasarım senaryosunu analiz etmek için bunları parametrelendirebilirsiniz. Daha fazla doğruluk için diğer fizik analiz araçlarına da kolayca bağlanabilirsiniz. Ansys yapısal analiz yazılımı, mühendislerin ürün tasarımlarını optimize etmelerine ve fiziksel test maliyetlerini düşürmelerine yardımcı olmak için endüstrilerde kullanılmaktadır.

Tüm deneyim seviyeleri için yapısal analiz

Hızlı, kolay ve doğru sonuçlar arayan tasarımcılar için Ansys idealdir. Ve ara sıra kullanıcılardan karmaşık malzemeleri, büyük montajları ve doğrusal olmayan davranışları modellemek isteyen uzmanlara kadar, Ansys sizi kapsıyor. Ansys GRANTA Materials Data for Simulation, Ansys Mechanical arayüzü aracılığıyla erişilen 700’den fazla malzeme özelliği verileri sunar. Oluşan genel bir kitaplığa anında, tıklanabilir erişim sağlayan ve veri arama süresini ve giriş hatalarını ortadan kaldıran bir lisans seçeneğidir. Mechanical’ın sezgisel arayüzü, her seviyeden mühendisin hızlı ve güvenle yanıt almasını sağlar. Yerel makinenizde veya bulutta çözün. Ansys dağıtılmış bilgi işlem hizmetlerini (DCS) kullanarak yüzlerce tasarım noktasını bile çalıştırabilirsiniz.

Ansys Yapısal Analiz Gelişmiş Yetenekler

Dayanım Analizi: ANSYS Mechanical, parçaların ve montajların mukavemet analizini gerçekleştirmek için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahiptir. Cıvata yüklemesini, sıcaklık değişiminin neden olduğu gerilimi ve basınç, kuvvetler, momentler, ivmeler ve yer değiştirmeler gibi fiziksel yükleri hesaba katma yeteneğine sahiptir. Yapının tepkisi, bir montaj veya parça seviyesinde yer değiştirme, gerilme veya gerilme olarak değerlendirilebilir. Bu, hizmete girdikten sonra ürününüzün performansını tahmin etmeye yardımcı olur.

Titreşim Analizi: ANSYS Mekanik simülasyonları, tasarımlarınızın fren sesi, depremler, nakliye ve akustik ve harmonik yükler gibi olaylardan kaynaklanan titreşimlere nasıl tepki vereceğini anlamanıza yardımcı olur. ANSYS Mechanical, en zorlu titreşim zorluklarının üstesinden gelmenize yardımcı olmak için size tek fizik ve çoklu fizik simülasyonları için bir platform sunar.

Termal Analiz: Termal yönetim, Nesnelerin İnterneti, giyilebilir elektronikler ve diğer ürün tasarım trendleri, ısı üreten elektrikli bileşenleri daha küçük ve daha küçük paketler halinde yoğunlaştırdığından, ürün tasarımında önemli bir sorundur. ANSYS araçları, konveksiyon, radyasyon ve iletim yüklerinin yanı sıra sürtünme ve diğer harici kaynaklardan gelen güç kayıplarının ve termal enerjinin etkisi dahil olmak üzere son derece hassas termal simülasyon için bir ortam sağlar.

Dayanıklılık: Titreşim ve yorgunluk, bakım maliyetlerini ve ürünlerinizin ömrünü ciddi şekilde etkileyebilir. ANSYS Mechanical çözümü ve ANSYS nCode DesignLife analizi, potansiyel titreşim, mekanik ve termomekanik yorgunluk sıcak noktalarını belirlemek ve ürün dayanıklılığını artırmak için gereken entegre araçları sağlar.

Özel Alanlarda Uygulamalar

Rijit Parça Dinamiği: Mekanik sistemler genellikle kara araçlarındaki süspansiyon tertibatları, üretim süreçlerindeki robotikler ve uçaktaki iniş takımları gibi birbirine bağlı parçaların karmaşık montajlarını içerir. Bu sistemlerin hareketi simüle etmek hem zaman hem de hesaplama kaynakları açısından pahalıdır. ANSYS Rigid Body Dynamics, yüksek verimli ve kullanımı kolay ANSYS Mechanical’da daha hızlı, daha ucuz ve daha verimli bir çözüm sunar.

Açık deniz yapıları için tasarım gereksinimleri, geleneksel kara tabanlı yapılardan büyük ölçüde farklı olabilir. ANSYS Mechanical, dalgaların, akımların ve rüzgar temelli olayların yükünü ve etkilerini doğru bir şekilde simüle etmek için araçlar sağlar. Kiriş tipi yapılar için basitleştirilmiş modellerden dalga, gelgit ve akıntı yüklemesinin tüm yönlerini içeren yüksek doğrulukta simülasyonlara kadar ihtiyacınız olan ayrıntı düzeyini tanımlayabilirsiniz.

Ansys Yapısal Analiz Diğer Muhteşem Uygulamalar

Kompozit: Kompozit malzemeler, daha güçlü, daha hafif ve yenilikçi malzemeler arayan üreticiler için yeni çözümler – ve yeni zorluklar – sağlar. ANSYS Mechanical Enterprise’ın bir parçası olan ANSYS Composite PrepPost yazılımı, katmanlı kompozit yapıların sonlu eleman analizi için gerekli tüm araçları sağlar.

Optimizasyon: ANSYS Design Xplorer, tek bir fiziksel prototip oluşturmak için gereken süreden daha kısa sürede birden fazla tasarım parametresini, farklı yüklemeyi ve çevresel koşullardaki değişiklikleri modellemenizi sağlar. Her parametrenin etkisini belirleyen ve 6 sigma yöntemi aracılığıyla üretim değişkenliğini içeren araçlar. Tüm simülasyonunuzu tek bir ortamda gerçekleştirmenizi sağlayarak her koşul için en iyi tasarımı garanti eder.

FEA için HPC: ANSYS HPC ile paralel işleme, çözüm süresini günlerden saatlere önemli ölçüde azaltabilir ve daha önce mümkün olmayan büyük ve son derece karmaşık sanal modelleri mümkün kılar. Tasarımcılar, daha kısa sürede daha fazla tasarım yinelemesini değerlendirebilir ve bu da tasarım optimizasyonunu hızlandırabilir. Esnek ve ölçeklenebilir lisanslama, HPC’yi her büyüklükteki şirkete sunmaya yardımcı olur.

Çağın Teknolojisi Topoloji ve Eklemeli İmalat

Topoloji Optimizasyonu: ANSYS Mechanical, eklemeli üretim gibi yeni üretim yöntemlerinden yararlanmak için ihtiyacınız olan araçları sağlar. Bir parçanın optimal şekli genellikle organiktir ve mantığa aykırıdır; ANSYS topoloji optimizasyon teknolojisi, desteklerin ve yüklerin bir malzeme hacmi üzerinde nerede bulunduğunu belirlemenize ve yazılımın en iyi şekli bulmasına izin verir. Artık yapıların hafifletilmesini kolayca gerçekleştirebilir, CAD şekillerini çıkarabilir ve optimize edilmiş tasarımı hızla doğrulayabilirsiniz.

Eklemeli İmalat: Katmanlı imalat, karmaşık parçaların bir 3B modelden katman katman üretilmesi yöntemidir. ANSYS katmanlı imalat simülasyonları, tasarımınızı 3D baskı için optimize etmenize, tasarımdaki olası gerilmeleri veya bozulmaları belirlemenize ve böylece önceden düzeltilebilmelerine ve imalat sırasındaki termal geçmişe dayalı olarak parçanın mikro yapısını tahmin etmenize yardımcı olur. Simülasyon, deneme yanılma sürecini ortadan kaldırır ve parçanın sağlam yapısal özelliklerle ilk seferde başarıyla oluşturulabileceğine dair size güven verir.

Ansys Yapısal Analiz Amiral Gemisi Ürünleri

Ansys yapısal analiz programları, adeta analiz dünyasında amiral gemisi niteliğindedir. Farklı çözüm alternatifleri ve güçlü çözücü yetenekleri sunan yazılımın bir çok ürünü bulunmaktadır. Bazıları şunlardır:

Ansys Mechanical: Geniş yapısal analiz ihtiyaçları için yapısal ve birleşik alan davranışlarının derinlemesine analizini sağlar. Bir sonlu eleman analizi (FEA) çözümleri paketi.

Ls-Dyna: LS-DYNA, Ansys Mechanical ile entegrasyona sahip güçlü bir açık simülasyon aracıdır. Çok çeşitli yetenekler ve malzeme modelleri, mükemmel ölçeklenebilirliğe sahip karmaşık modellere olanak tanır.

Motion: Katı ve esnek gövdelerin analizi için çok gövdeli bir dinamik çözücü, tüm sistemin analizi yoluyla fiziksel olayların doğru bir şekilde değerlendirilebilmesi.

Additive Print: Metal AM Ekipmanında ilk kez doğru parçalara izin veren Katmanlı Üretim Süreci Simülasyonları için bağımsız çözüm

Additive Suite: Yüksek kaliteli, sertifikalandırılabilir parçalar sağlar. Ayrıca AM Süreçlerinizin riskini en aza indiren ve Hazırlık, Baskı ve Bilimi içeren kapsamlı ve ölçeklenebilir bir yazılım çözümü.

Analiz Dünyasının Amiral Gemisi Ansys’i Satın Alın

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Firmanızın ürün geliştirme süreçlerinin verimliliğinin arttırılması, nihai ürüne giderken maliyet ve zaman avantajı önemlidir. Bunun için büyük avantajlar sağlayan Ansys Yapısal Analiz ürünlerini satın almak, eğitim ve teknik destek için bize arayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?