+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

ANSYS SpaceClaim

06 Ocak 2021
1 kez görüntülendi
ANSYS SpaceClaim

Ansys SpaceClaim benzersiz bir kullanıcı ara yüzüne sahiptir. Yazılım kolay kullanım ara yüzü, teknolojisi ve çok yönlü araç seti ile geleneksel CAD yazılımlarına kıyasla karmaşıklık olmadan geometri oluşturmanıza ve değiştirmenize yardımcı olur. Mevcut CAD modelleri ile çalışırken, otomatikleştirilmiş, öğrenmesi kolay sahip olduğu araç özellikleri ile kaldırılabilir veya basitleştirebilirsiniz. Program özellikle yoğun CAD araçlarına ayıracak vakti olmayan, ancak 3D komutları hızlı bir şekilde anlamak isteyen ve buna ihtiyaç duyan mühendisler için idealdir. Özellikle Analiz Mühendislerine eşsiz yetenekler sunan bu program, geometri oluşturma ve geometri düzenleme için mükemmel araçlar sunar. Ürün hakkında detaylı bilgi için Ansys web sitesini ziyaret edin.

Analiz İçin CAD Geometrisi Hazırlama

Nümerik analiz yöntemlerinde, örneğin sonlu elemanlar analizi (fea), analiz yapılacak ürünün geometrisinin 1D, 2D veya 3D olarak hazırlanması gerekmektedir. Geometri hazırlama bazı firmalarda farklı yazılımlarda-örneğin Solidworks, Catia, vb- olabilmektedir. CAD geometrisinin Ansys yazılımına aktarılması, analiz için hazır hale getirilmesi sürecinde Ansys SpaceCalim önemli bir araçtır. Örneğin katı model olarak hazırlanmış geometrinin 2d modele indirgenmesi, üç boyutlu yapının yüzey modele indirgenmesi, üzerindeki hataların düzeltilmesi gibi işlemleri çok kolay yapabilmektedir. Yine standart veya standart olmayan profiller ile analiz yapmak istiyorsanız modeli hızlı bir şekilde dönüştürebilir ve beam elemanlarla analiz yapabilirsiniz.

SpaceClaim, analiz mühendislerine simülasyon için kullanılan geometrinin hazırlık sürecini hızlandırmak için mükemmel araçlar sunar. CAD modellerin özelliklerinin kaldırılması, akış hacimlerinin oluşturulması veya bir modelin indirgenmesi (tek boyutlu ve iki boyutlu elemanlar için model) gibi geometrik işlemlerin hazırlık zorluklarını ortadan kaldırır. Analizlerde geometriden kaynaklanan mesh hatalarını yapılan düzeltme ve iyileştirmeler ile ortadan kaldırır. Yani, analiz öncesi hazırlık için mükemmel araçlar sunan Ansys SpaceClaim, analiz mühendisleri için vazgeçilmez bir yazılımdır.

Ansys SpaceClaim Uygulama Alanları

Yazılımın bir çok mühendislik uygulaması bulunmaktadır. Sürekli gelişen ve ihtiyaçlara göre yenilenen yazılım, tasarımdan, konsept tasarıma, tersine mühendislikten üretim için model hazırlamaya kadar bir çok alanda kullanılmaktadır. İşte profesyonel çözüm sunduğu uygulama alanlarından bazıları;

Tasarım ve Konsept Modelleme

Parçalar, montajlar ve teknik resimler oluşturmada sizin yardımcınızdır. Her hangi bir CAD dosyasını açabilir, onarabilir ve düzenleyebilir. Diğer 3D modelleme araçlarından daha hızlı, daha kolay ve daha esnek bir yazılımdır.

Düşündüğünüz gibi tasarlayın

Ansys SpaceClaim yazılımının en başından beri vizyonu basit, hızlı ve esnek bir tasarım aracı sağlamaktır. Bütün müşterilerin ürünlerini hızlı bir şekilde 3D modele dönüştürme imkanı sağlayan yazılımın çok basit olması gerektiğine inanıyor ve bu vizyon ile yazılımı sürekli geliştirmektedir. Ayrıca SpaceClaim hızlı konsept tasarım için yeterince güçlü, ancak ayrıntılı parçalar, montajlar ve çizimler oluşturmak için aynı derecede basit, tam olarak çalışan bir CAD yazılımıdır. Fikirlerinizi daha hızlı hayal edebilir, tasarlayabilir, yapabilir ve gerçekleştirebilirsiniz.

2D Ürünlerinizi 3D Modele Dönüştürün

Bir çok firma halen daha 2D modelleme tekniğini kullanmaktadır. Fakat analiz yaparken daha çok 3D CAD dataları kullanılmaktadır. Ansys SpaceCalim işte bu noktada müşterilerine 2D ürün modellerinin hızlı bir şekilde 3D modele dönüştürecek araçlara sahiptir. Geçiş için işin yarısı zaten SpaceClaim tarafından yapılmıştır. Ayrıca eksik olan, bozuk olan veriler otomatik araçlarla iyileştirilip 3D modele hazır hale getirmesi sağlanır.

Konsept Tasarım

Ansys SpaceClaim, ürün tasarımı ve geliştirme yoluyla ürünlerinizin yeni inovasyon düzeylerine ulaşmaları için tasarımları 3D olarak kolayca görselleştirmenizi, iletmenizi ve değerlendirmenizi sağlar. Geleneksel modelleme araçları, başarılı bir üretim sağlamak için önemliyken, bu araçlarda kullanılan kısıtlamalar, ürün geliştirmenin ilk konsept tasarım aşamasında sorun yaratabilir. Yazılım, teknolojiye değil yaratıcı sürece odaklanmanızı sağlayarak sizi geçmişe dayalı konsept modellemenin kısıtlamalarından kurtarır. SpaceClaim yetenekleri için aşağıdaki videoyu izleyin.

SpaceClaim yazılımını tasarım için kullanmanın temel özellikleri şunları içerir;

  1. Ful parça ve montaj modelleme
  2. Ful 2D/3D dahil ayrıntılı çizimler
  3. Keyshot ile fotogerçekçi render yetenekleri
  4. Diğer CAD yazılımlarının dosyalarını açın ve düzenleyin
  5. Hızlı bir başlangıç için eksiksiz yardım kılavuzu ve öğreticiler

Tersine Mühendislik

Tersine mühendislik (Reverse Engineering), mevcut ürünlerin işlenmesi, detaylandırılması, aralarındaki ilişkilerin modellenmesi, geometrilerinin oluşturulması gibi bir sürü işlemi kapmaktadır. Burada en önemli aşamalardan birisi ürünün CAD modelinin oluşturulması sürecidir. İşte bu noktada Ansys SpaceCalim eşsiz yetenekler sunar. Basit ve karmaşık ağ verilerini otomatik olarak yüzeye dönüştürür, karmaşık parçalar oluşturur ve fikstürleri hızlı ve verimli bir şekilde yeniden oluşturmak için sezgisel ve güçlü araçlar sunar.

Taranmış veya çok yönlü verileri kullanılabilir 3D modellere dönüştürme

Tersine mühendislik için Ansys SpaceClaim, güç, kullanım kolaylığı ve esneklik açısından eşsiz özellikler sunar. Sezgisel araçlar, herhangi bir yüzlü veriyi aşağı yönde kullanım için yüzeylere ve katılara hızlı ve kolay bir şekilde dönüştürme işlevi görür. Tarama bütünlüğünden bağımsız olarak, herhangi bir STL formatındaki dosyayı hızla CAD formatına dönüştürebilirsiniz.

Otomatik Yüzey Oluşturma

Skin Surface adlı çığır açan bir araç, siz tasarımcılara prizmatik veya organik şekillerden yüzeye veya katı geometriye otomatik yüzey oluşturma için güçlü bir yöntem sunar. Daha önce mümkün olan sınırları zorlar ve canlı organizmalar gibi karmaşık şekillerin taramaları etrafında yüzey verilerini hızla yeniden yapılandırma imkanı sunar. Ansys SpaceClaim ile bu çok daha basit hale gelmiştir.

Tersine Mühendislik Uygulamalarında SpaceClaim kullanmanın temel özellikleri;

  • Herhangi bir STL dosyasının yönleri boyunca otomatik yüzey oluşturma
  • Son derece organik tabanlı yüzeyler oluşturma ve değiştirme
  • Bir STL dosyasının yönleri boyunca eğriler çizme
  • Yönlü veriler etrafında kolayca fikstürler oluşturma
  • Karmaşık geometriyi yeniden oluşturmada dönem döngülerinin hızlı harmanlaması

Simülasyon ve Analiz

Analiz için oluşturduğunuz modelleri saatler kala yerine dakikalar içinde basitleştirin. Mesh karmaşıklığını azaltmak ve simülasyon çözüm süresini azaltmak için herhangi bir CAD dosyasını hızlı değiştirin, optimize edin ve parametreleştirin.

Üretim İçin Model Hazırlama

İmalat adımları için modelleme hazırlayın ve işleme süresini en optimal seviye çıkartın. Herhangi bir CAD dosyasını düzenleyin, bozuk veya zor CAD dosyalarını onarın ve her zamankinden daha hızlı bir şekilde donanım ve fikstürler tasarlayın.

Ansys SpaceClaim 3D Baskı Hazırlık

Herhangi bir 3D dosyayı 3d yazıcılarla yazdırmak için hazır hale getirebilirsiniz. Hasarlı veya bozuk yönlü verileri analiz edip, onarabilir ve 3D baskı için optimize edilmiş modeller hazırlayabilirsiniz.

Sac Metal Modelleme ve Üretim

Bir atölyede üretim hatalarından dolayı aksama süresini en aza indirirken sac metal işlerini hızla tamlayın. Sac muhafazalar tasarlayın ve 3D dosyaları katlanmamış şekillere dönüştürün. Katlanamayan metal levha tasarımlarını içe aktarın ve onarın.

Ansys SpaceClaim Satın Alın

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış ve teknik destek bayisidir. Tasarım yetenekleri ile analiz süreçlerinizi hızlandıracak yazılım olan Ansys SpaceClaim ürününü satın alın. Satın alma, eğitim ve teknik destek süreçleri için bize ulaşın.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?