+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ansys Mechanical

30 Ocak 2021
1 kez görüntülendi
Ansys Mechanical

Ansys Mechanical, yada Ansys Mekanik çözümleri ile yapısal ürünlerinizin mekanik analizlerini gerçekleştirebilirsiniz. Güçlü algoritmaları, pratik arayüzü ve ileri teknoloji mesh kapasitesi ile ürünlerinizin mekanik simülasyonlarını yapabilirsiniz. Ansys Mechanical Enterprise, Premium ve Pro özellikleri ve satın almak için bizi arayın. Marsis, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir.

Gelişmiş doğrusal olmayan gerilim simülasyonları ve kapsamlı doğrusal dinamikler

Ansys Mechanical, yapısal analiz için sonlu eleman analizi (FEA) kullanan dinamik, entegre platformumuzdur. Mekanik, analiz için geometri hazırlamaktan daha fazla doğruluk için ek fiziği birleştirmeye kadar eksiksiz bir analiz araçları yelpazesine sahip dinamik bir ortamdır. Sezgisel ve özelleştirilebilir kullanıcı arayüzü, her seviyeden mühendisin hızlı ve güvenle yanıt almasını sağlar. Ansys Workbench, ticari CAD araçlarına sağlam bağlantı sağlayarak tıklama düğmesi tasarım noktası güncellemeleri sağlar. Sıvılarımız ve elektrik çözücülerimizle sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş çoklu fizik özellikleri mevcuttur. Ansys hakkında daha detaylı bilgi için ‘Ansys Nedir?’ makalesini okuyabilirsiniz.

İşte Ansys Mekanik çözümlerinin mükemmel yetenekleri;

Ansys Lineer Dinamik:

Mekanik, dinamik analiz için tüm ihtiyaçlarınızı kapsar – doğrusal dinamikler için – modal, harmonik, spektrum yanıtı ve ön gerilimli rastgele titreşim ve hızlı çözümler için gelişmiş çözücü seçenekleri dahil. Sistemlerin vibroakustik davranışını anlamak için yapısal ön yüklemeli veya yüklemesiz akustik simülasyonlar gerçekleştirilebilir. Ön yükleme dahil olmak daha fazla doğruluk katar ve kendinden ağırlıklı, cıvatalı montajların – hatta gıcırdayan frenlerin – simüle edilebileceği anlamına gelir.

Ansys Nonlineer Çözüm

Doğrusal, elastik malzemelerin ötesine geçerek, plastik ve hatta hiperelastik deformasyona (kauçuk ve neopren gibi malzemeler) uğrayan malzemelerin davranışını simüle edebilirsiniz. Doğrusal olmayan simülasyon, sürtünmeli veya sürtünmesiz, birbirine göre hareket eden parçaların temasını ve büyük sapmasını da hesaba katar.

Ansys Kontak Kapasiteleri

Mekanik, birden fazla parçanın etkileşimlerini hesaba katmanıza olanak tanıyan kapsamlı bir iletişim yetenekleri yelpazesi içerir. Parçalar arasındaki eklemleri birbirine yapıştırılmış veya kaynaklanmış gibi muamele eden bağlı bir temastan, parçaların birbirlerinden ayrılmasına ve sürtünme etkileri olsun veya olmasın hareket etmesini sağlayan temas ara yüzlerine kadar her şeyi simüle edebilir. Teması doğru bir şekilde simüle edebilmek, parçalar deforme olduğunda ve montajların gerçek dünyada nasıl davranacağını güvenle tahmin ettiğinde yük yollarındaki değişikliği simüle edebileceğiniz anlamına gelir.

Ansys Termal Analiz

Montajlarda ısı iletimi, konveksiyon ve radyasyonu simüle etmek, bileşenlerin sıcaklığını tahmin etmenizi sağlar ve bu daha sonra indüklenen gerilmeleri ve deformasyonları incelemek için kullanılabilir. Mechanical ile güç kayıplarını veya diğer analiz sistemlerinden veya dosyalardan hesaplanan sıcaklıkları okuyabilirsiniz; bu, CFD veya elektromanyetik simülasyonların termal analiz için bir başlangıç noktası olabileceği anlamına gelir. Borulardaki sıvı akışını ve parçalar arasındaki sürtünmeden üretilen ısıyı da hesaba katmak mümkündür. Tüm bu yetenekler size daha doğru simülasyonlar ve daha iyi sonuçlar verir.

Ansys Yorulma Analizi

Bir parçanın maruz kaldığı anlık gerilmeleri ve deformasyonları anlayabilmek, yapısal analiz için kritiktir. Tekrarlanan yüklemeye maruz kalan herhangi bir parça, yükleme malzemenin mukavemet sınırlarına yakın olmasa bile, sonunda parça arızasına neden olacak şekilde hasar biriktirebilir. Yorulma analizi, döngüsel yükleme sırasında hasarı görselleştirmenize olanak tanır ve arızanın ne zaman ve nerede meydana gelebileceğini tahmin etmenize ve ürün dayanıklılığını artırmanıza yardımcı olabilir.

Yorulma Analizi
Ansys Yorulma Analizi

Ansys Mechanical Malzemeler

Hiperelastikler, şekil hafızalı alaşımlar, topraklar, beton, plastik ve metal yapılar gibi her şeyi kapsayan bir dizi malzeme modeli, Mekanik’te doğru bir şekilde modellenebilir; hatta gerekirse kullanıcı tanımlı malzeme modelleri ekleyebilirsiniz. Simülasyon için GRANTA Malzeme Verilerinin eklenmesiyle, mevcut Ansys araçlarınızda Ansys Granta’dan değerli malzeme verilerine erişebilir ve bunları kullanabilirsiniz. Bu veri tabanı, ihtiyacınız olan malzeme özelliği verilerine anında, tıklanabilir erişim sağlayarak veri arama süresini ve giriş hatalarını ortadan kaldırır. Malzeme Tasarımcısı, karmaşık malzeme yapılarının çok ölçekli modellemesini kolaylaştırmak için kafes, elyaf, dokuma veya kullanıcı tarafından oluşturulan geometrilere dayalı temsili hacim elemanlarını (RVE’ler) kolayca oluşturabilir.

Ansys İlave Özellikler

Mechanical, iş akışınızı özelleştirmek, işlevsellik eklemek ve simülasyon sürecinizi hızlandırmak için Ansys ACT ve şimdiye kadarki en hızlı zamanda en iyi yanıtı almak için yerleşik optimizasyon teknolojisine sahip Ansys DesignXplorer gibi araçlara sahiptir. Ansys SpaceClaim‘in eklenmesi, analiz için geometri hazırlamanın (orta yüzey oluşturma, kiriş çıkarma ve basitleştirme), prototip modelleri oluşturmanın veya tasarım değişiklikleri sırasında geometriyi değiştirmenin sezgisel ve hızlı olduğu anlamına gelir.

Ansys Mechanical Lisans Türleri

Ansys yapısal ürünlerinden olan mekanik çözümü için farklı lisans türleri bulunmaktadır. Bunlar Ansys Mechanical Enterprise, Premium ve Pro’dur. İşte bu muhteşem lisansların özellikleri aşağıda verilmiştir. Lisans türlerini kıyaslamak ve yeteneklerini görmek için linke tıklayınız.

Anys Mechanical Enterprise

ANSYS Mechanical Enterprise, ANSYS Mechanical arayüzünü kullanarak yapısal analiz için sonlu elemanlar analizi (FEA) kullanan amiral gemisi makine mühendisliği yazılım çözümüdür. Muazzam bir uygulama yelpazesini kapsar ve geometri hazırlığından optimizasyona ve aradaki tüm adımlara kadar ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Mechanical Enterprise ile, açık deniz hidrodinamiği ve katmanlı kompozit malzemeler gibi alanlarda gelişmiş malzemeleri, karmaşık çevresel yüklemeleri ve sektöre özgü gereksinimleri modelleyebilirsiniz.

Ansys Mechanical Premium

Ansys Mechanical Premium, gerçek yapısal mühendislik kararları almak için kullanabileceğiniz bir şekilde güçlü sonlu eleman modelleme yetenekleri sunmak için Ansys Mechanical arayüzünü kullanır. Mechanical Premium, inanılmaz ölçeklenebilirlik, geniş endüstri adaptasyonu ve dünya çapında geniş bir mühendis tabanından mükemmel destek ile Ansys Mechanical çözücüye erişmenizi sağlar.

Ansys Mechanical Pro

Ansys Mechanical Pro, gerçek yapısal mühendislik kararları almak için kullanabileceğiniz bir şekilde güçlü sonlu eleman modelleme yetenekleri sunmak için ANSYS Mechanical arayüzünü kullanır. Hızlı ve doğru çözümler için sağlam, genel amaçlı stres, termal, titreşim ve yorulma simülasyonları sağlayan sonlu eleman analizi çözümü.

Ansys Mechanical Satın Alarak Yapısal Ürünlerinizi Simüle Edin

Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Firmamız ileri teknoloji altyapısı ve insan kaynağı ile firmanızın satın alma, eğitim ve teknik destek boyutunda hizmet sağlamaktadır. Ürün ve hizmetlerimiz için bize ulaşın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?