0545 969 90 76
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ansys Elektronik

12 Şubat 2021
720 kez görüntülendi
Ansys Elektronik

Ansys elektronik ürünleri ile elektromanyetik, elektronik, termal ve elektromekanik simülasyonlar yapmak mümkün. Bu böylece ürün geliştirme sürecinde kullanılan elektronik sistemlerin modellenmesi ve analizi için güçlü araçlar sunmaktadır. Günümüzde artık ürünler multi disiplin yapıya sahiptirler. Böylece farklı disiplinlerdeki bilgi birikimi, hesaplama ve simülasyon ihtiyaçlarına cevap verme noktasında ihtiyaç bulunmaktadır. Ansys, disiplinler arası çözüm entegrasyonu, multi disiplin çalışma yeteneği ile büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Elektronik ürünleri hakkında bilgi, satın almak, fiyat ve teklif için bizi arayın.

Ansys elektromanyetik alan simülasyonu, yenilikçi elektrikli ve elektronik ürünleri tasarlar. Daha hızlı ve daha uygun maliyetli şekilde tasarlamanıza yardımcı olur. Böylece günümüzün yüksek performanslı elektronik ve gelişmiş elektrifikasyon sistemleri dünyasındadır. Elektromanyetik alanların devreler ve sistemler üzerindeki etkileri göz ardı edilemez. Ansys yazılımı, bileşen, devre ve sistem tasarımında elektromanyetik performansı benzersiz bir şekilde simüle eder. Ve sıcaklık, titreşim ve diğer kritik mekanik etkileri değerlendirebilir. Fakat eşsiz elektromanyetik merkezli tasarım akışı, gelişmiş iletişim sistemleridir. Yüksek hızlı elektronik cihazlar, elektromekanik bileşenlerdir. Ve güç elektroniği sistemleri için ilk geçiş sistem tasarımı başarısına ulaşmanıza yardımcı olur.

Wireless and RF Simülasyonları

Ansys’in yüksek frekanslı elektromanyetik tasarım yazılımı, antenlerin ve RF ve mikrodalga bileşenleri tasarlar. Performansını tasarlar. Simüle etmenize ve doğrulamanıza olanak tanır. Entegre mikrodalga devresi ve sistem modelleme yetenekleri vardır. Yeni nesil RF ve mikrodalga tasarımlarının tam sistem doğrulaması için bir platform sağlar. EM çözücülerimize doğrudan entegrasyona sahiptir.

Ansys Elektronik İle PCB ve Elektronik Paketleme

Ansys Chip-Package-System (CPS) tasarım akışı, yüksek hızlı elektronik cihazların güç bütünlüğüdür. Sinyal bütünlüğü ve EMI analizi için benzersiz simülasyon kapasitesi ve hızı sunar. Otomatikleştirilmiş termal analiz ve entegre yapısal analiz yetenekleri vardır. Yonga paketi kartında sektörün en kapsamlı yonga duyarlı ve sistem duyarlı simülasyon çözümünü tamamlar.

Elektromekanik ve Güç Elektroniği

Ansys elektromekanik ve güç elektroniği simülasyon yazılımı vazgeçilmezdir. Motorların, sensörlerin ve aktüatörlerin elektronik kontrollerle sağlam entegrasyonuna bağlı uygulamalar için idealdir. Ansys yazılımı, bu bileşenler arasındaki etkileşimleri simüle eder. Ve tasarım akışı, soğutma stratejilerini değerlendirir. Yine gürültü-titreşim-sertlik (NVH) gibi kritik mekanik etkileri analiz etmek için termal ve mekanik analizi içerir.

Elektronik Termal Yönetimi

Ansys elektronik termal yönetim çözümleri, konvektif ve cebri hava soğutma stratejileri için kullanılır. Hızlı bir şekilde ısı transferi ve sıvı akışı simülasyonu gerçekleştirmenizi sağlar. Bunun için sağlam, otomatik ağ ile gelişmiş çözücü teknolojisinden yararlanır. Çözümlerimiz, IC paketlerinin, baskılı devre kartlarının (PCB’ler), veri merkezlerinin simülasyonunda etkilidir. Böylece güç elektroniği ve elektrik motorlarının performansını düşüren sorunlar vardır. Bu aşırı sıcaklıklardan kaçınmak için soğutma stratejileri tasarlamanıza yardımcı olur.

Ansys Elektronik Ürünlerin Uygulama Alanları

Anten Simülasyonları

Nesnelerin İnterneti, giyilebilir elektronikler, 5G, insansız hava araçları (UAV) ve otomotiv radarı, RF ve kablosuz iletişimin aşırı entegrasyonunu sağlayan yeni uygulamalardır. ANSYS Anten ve Kablosuz Sistem tasarım akışı, güvenilir, optimize edilmiş sistemleri rakiplerinizden daha hızlı oluşturmak için ihtiyaç duyduğunuz simülasyon özelliklerini sunar.

Otomotiv Radar Sistemleri

ANSYS HFSS SBR + ‘nın güçlü ve doğru yöntemlerini kullanarak karmaşık otomotiv radar sürüş senaryolarını analiz edin. Mühendisler, gelişmiş otomotiv ADAS radar sistemlerini çözebilir ve karmaşık bir otomotiv sürüş senaryosunun tepkisini anlayabilir. Özellikler arasında SBR + çözüm türü, uzak alan kaplamalı parametrik anten kaynakları ve hızlandırılmış frekans taramaları bulunur.

Kurulu Anten Performansı Simülasyonu

ANSYS HFSS-SBR +, HFSS için güçlü, çekim ve sıçrayan ışın (SBR) elektromanyetik alan çözücü seçeneğidir. HFSS SBR +, elektriksel olarak büyük platformlara monte edilen antenlerin performansını tahmin eder. HFSS’de oluşturulan anten tasarımları HFSS SBR + ‘ya bağlanabilir ve elektriksel olarak büyük bir platforma yerleştirilebilir ve hızla çözülebilir. Bu güçlü kombinasyon, kurulu performansı analiz etmenizi ve anten yerleşimini optimize etmenizi sağlar.

Ansys Elektronik İle Radyo Frekansı Arayüzü

Hızla artan sayıda kablosuz cihaz ve çalışacak sınırlı bir spektrum ile, bu iletişim sistemlerinin birbirine müdahale etme ve komşu sistemlerin performansını düşürme olasılığı her geçen gün artmaktadır. ANSYS RF Seçeneği artık birden fazla radyo vericisi ve alıcısının RF ortak alanını ve EMI parazitini tahmin etmek için endüstri lideri yazılım olan EMIT’i içeriyor.

RF ve Mikrodalga

İletişim sistemleri bileşen boyutu, ağırlık ve performans sınırlarını zorlarken, mühendisler güçlü harmonik denge ve geçici devre simülasyonuna bağlı EM alan simülatörlerinden yararlanarak yeni teknolojileri ve daha akıllı iş akışlarını benimsemelidir. ANSYS elektromanyetik çözümleri, tekrarlanan tasarım yinelemeleri ve fiziksel prototipleme döngüsünü kırar. ANSYS çözümleriyle, pasif RF / mW bileşenleri, entegre çok çipli modüller, gelişmiş paketleme ve RF PCB’ler dahil olmak üzere geniş bir uygulama yelpazesinde tutarlı bir şekilde sınıfının en iyisi tasarımı elde edebilirsiniz.

Elektronik İle Sinyalin Bütünlüğü

Elektronik IC paketleri, PCB’ler, konektörler ve diğer karmaşık ara bağlantılar için tasarım döngüsünün başlarında sinyal bütünlüğü sorunlarını tanımlamaya yardımcı olacak eksiksiz bir mühendislik simülasyon araçları paketi sunar. ANSYS sinyal bütünlüğü analiz ürünleri EMI / EMC, sinyal bütünlüğü ve güç bütünlüğü sorunlarını tahmin ederek tasarım ekibinizin oluşturmadan ve test etmeden önce sistem performansını optimize etmesini sağlar.

2021-01-electronics-si-pi-simulation.jpg

Güç Bütünlüğü

ANSYS, çipten pakete, PCB’lere ve kasa / kasalara güç aktarımı için dünyanın önde gelen simülasyon çözümünü sağlar. Çok temelli sertifikalı yonga düzeyinde güç kapatma, otomatikleştirilmiş AC çalışma performansı tahmini ve DC güç kaybı ve termal azaltma için ANSYS simülasyon araçları, performans, güvenilirlik ve maliyet için yonga paketi sistemi güç bütünlüğünü sağlar.

2021-01-electronics-emi-sheilding.jpg

Düşük Frekans Elektromanyetik Simülasyonları

Sensörler, aktüatörler ve transformatörler ve diğer elektromanyetik ve elektromekanik cihazlar, elektrifikasyonun mega trendinin anahtarıdır. ANSYS düşük frekanslı, elektromanyetik alan simülasyon yazılımı, kritik tasarım parametrelerini doğru bir şekilde hesaplamanıza ve otomatik olarak sistem düzeyinde hassas cihaz modellerini hızlı ve doğru bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Elektronik Soğutma Analizleri

ANSYS, çip, paket ve kart termal analizinin yanı sıra termo-mekanik stres analizi için elektronik soğutma simülasyon ürünleri sağlar. ANSYS simülasyon araçları, aksi halde çipte artan sızıntı ve elektromigrasyon arızalarına yol açabilecek aşırı ısıyı yönetmenize yardımcı olur ve ayrıca tüm elektronik sistemin güvenilirliğini artırmak için kalıp paketi, PCB ve ara bağlantı termal diferansiyel genişlemesini analiz eder.

2021-01-electronics-reliability-simulation.jpg

Elektrik Motor Simülasyonları

ANSYS, tasarım maliyetini düşürecek ve boyutu, gürültüyü, verimliliği ve dayanıklılığı optimize edecek kapsamlı bir motor tasarım metodolojisi sunar. ANSYS motor tasarım çözümü, tüm motorlu sistemi analiz etmek için güç elektroniği devre simülasyonu ve gömülü yazılım araçlarıyla birlikte sağlam elektromanyetik, termal ve mekanik analizler sunar.

2021-01-electronics-ev-motor.jpg

Güç Elektroniği

Elektrikli sürücülerden güç kaynaklarına ve robotik sistemlere kadar ANSYS, dünya çapında güç elektroniği tasarımcılarının seçimidir. ANSYS güç elektroniği tasarım çözümleri ile, ilk geçiş sistem başarısına ulaşabilir ve verimli, optimize edilmiş tasarımları daha kısa sürede ve daha az maliyetle sunabilirsiniz.

2021-01-electronics-si-pi-simulation.jpg

Makalenin orijinal halini okumak için tıklayın.

Lisans Fiyatı ve Satın Alma

Ansys elektronik satın almak, lisans fiyatı ve teklif almak için bizi arayın. Ansys ürünleri ile artık ürün geliştirme sürecinde maliyetlerden ve zamandan tasarruf edin. Geliştirdiğiniz ürünlerin doğrudan nihai ürün kalitesinde olması yönünde güçlü simülasyon araçları sağlamaktadır. Ansys ile artık ürünleriniz daha hızlı, daha güvenilir ve düşük maliyetli olarak tasarlanmaktadır. Ansys Elektronik satın almak için bizi arayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?