+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ansys Discovery

06 Ocak 2021
767 kez görüntülendi
Ansys Discovery

Ansys Discovery anlık fizik simülasyonunu, kanıtlanmış Ansys kalitesindeki simülasyonunu ve etkileşimli geometri modellemesini tek bir kullanıcı deneyiminde birleştiren ilk simülasyon odaklı tasarım aracıdır. Ürün tasarım süreçlerinizin başlarında tamamen yeni Discovery ‘den yararlanmak, mühendislik üretkenliğinde önemli kazanımlar sağlayacak, yeniliği teşvik edecek ve ürününüzün genel performansını arttıracaktır. Ansys ürünleri ve kurum hakkında merak ettiğiniz bilgilere ‘Ansys Nedir?‘ makalesini okuyarak ulaşabilirsiniz. Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Hizmet ve ürün almak için bizi arayın.

Geleneksel simülasyon sonuçları için günler veya haftalar beklemeden kritik tasarım sorularını daha erken yanıtlamanızı sağlayan Ansys Discovery, gelişmiş simülasyon altyapısı ile firmanıza değer katacak. Yazılım ile;

  • Modelleri simülasyon için hızlı bir şekilde hazırlayın veya çalışma için tasarım çeşitleri hazırlayın
  • Gerçek zamanlı etkileşimli simülasyon ile birden çok tasarım konseptini hızla keşfedin
  • Yüksek kalitede simülasyon ve ek koşullarda içgörüleri iyileştirin

Ön Simülasyonun, kuruluşunuz genelinde yatırım getirisini arttırdığını şu şekilde kanıtlanmıştır;

  • Azalan mühendislik çalışma zamanı ve fiziksel prototipleme maliyetleri
  • Prototip oluşturma ve test maliyetlerinde düşme
  • Mühendislik değişikliği siparişlerini en aza indirmek ve tasarım alternatiflerinizi ve fikirlerinizi en üst düzeye çıkartmak

Discovery Yetenekleri

Structural Analiz : Model karmaşıklığından bağımsız olarak anlık stres dağılımı verilerini görün. Doğrusal olmayan etkileri simüle etmek ve daha fazla doğruluk ve kontrol için yerel iyileştirme eklemek için Ansys Mechanical çözücüyü kullanın.

Discovery Yapısal Analiz
Ansys Discovery Yapısal Analiz

Akış Analizi: Giriş parametrelerini güncellerken veya geometri güncellemeleri yaparken akış trendlerini anında bulun ve Ansys Discovery’nin tasarımınızın performansına ilişkin anlık geri bildirimlerini görün. Karmaşık geometriler ve akışkan davranışlarıyla ilgili ayrıntılı yüksek doğruluk çalışmaları için Ansys Fluent çözücüyü kullanın.

Ansys Discovery Akış Analizi
Ansys Discovery Akış Analizi

Topoloji Optimizasyonu: Üretim kısıtlamaları ve rezonans frekansının optimizasyonu dahil olmak üzere topoloji optimizasyonunu kullanarak üretimsel tasarımın potansiyelini ortaya çıkarın.

Ansys Discovery topoloji optimizasyonu
Discovery Topoloji Optimizasyonu

Termal Analiz: Termal girdiler, malzemeler ve soğutma koşullarındaki değişikliklerin tasarımınızın termal performansını nasıl etkileyeceğini anında değerlendirin.

Discovery Termal Analiz
Discovery Termal Analiz

Geometrik Modelleme: Discovery’nin modelleme teknolojisi ve çok yönlü araç seti, geleneksel CAD sistemleriyle ilişkili karmaşıklık olmadan içe aktarılan geometriyi kolayca oluşturmanıza ve değiştirmenize olanak tanır. Tam modelleme yetenekleri, kullanıcıların her tür simülasyon için modeller hazırlamasına veya simülasyonunuzu optimize etmek için modelleri düzenlemesine olanak tanır.

Geometrik Modelleme
Discovery Geometri Modelleme

Modal Analiz: Farklı titreşim modlarını gözlemleyin, geometride değişiklikler yapın ve performansı anında değerlendirin.

Ansys Discovery Modal Analiz
Ansys Discovery Modal Analiz

Parametrik Çalışma: Parametre süpürmeleri olarak da bilinen bu tasarım noktası çalışmaları, Ansys Discovery’ de, birden çok geometrik veya simülasyon parametresini otomatik bir şekilde değiştirerek çok sayıda tasarım olasılığını keşfetmenize olanak tanıyan bir Pareto veri sınırı oluşturur.

Ansys Discovery Parametrik Çalışma
Discovery Parametrik Çalışma

Ansys Discovery Satın Alarak Firmanızın Ür-Ge Performansını Arttırın

Marsis İnovasyon, ürün geliştirme sürecinizde etkili ve verimli bir süreç için Ansys Discovery ürünlerini öneriyor. Marsis, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Ürün ve hizmet almak için bize ulaşın.

ETİKETLER

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?