+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız
31 Ocak 2021
1 kez görüntülendi
Ansys CFD

Ansys CFD yada Ansys Fluids olarak akış problemlerini yüksek teknoloji yazılımı ile çözümlemektedir. Hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD), inanılmaz esnekliğe, doğruluğa ve geniş uygulama alanına sahip bir araçtır. Ancak tasarımlarınızı optimize etmenize yardımcı olacak bilgiler sağlayan ciddi CFD türüdür. Yazılımınızı dikkatli bir şekilde seçmediğiniz sürece ulaşılamayabilir. Ciddi CFD sonuçları elde etmek için ciddi bir yazılıma ihtiyacınız vardır. Ansys CFD, sıvı etkileşimleri ve ödünlemişlerin doğru nicel tahminlerini sunmak için kalitatif sonuçların ötesine geçer. Bunun için içgörüler, ürününüz için beklenmedik fırsatları ortaya çıkarır – deneyimli mühendislik analistlerinin bile kaçırabileceği fırsatlar.

Ansys CFD Çözümleri

Ansys CFD, deneyimli analistlere derin içgörüler sunma gücü verir. Ciddi CFD sadece roket gemilerini ve yarış arabalarını modelleyen uzmanlar için değildir. Böylece farklı sektörlerdeki her seviyedeki mühendisler, CFD analizinden büyük değer elde ediyor. Ansys Customer Excellence (ACE) ekibi, çok çeşitli CFD simülasyon zorluklarını gördü. Çözdü ve sizinkini çözmenize yardımcı olmaya hazır.

Daha fazla CFD çözümü

En geniş kapsamlı genel, uzmanlık ve çoklu fizik uygulamaları yelpazesindedir. İyi doğrulanmış CFD sonuçlarıyla daha da hızlı gidin. Ansys Fluent ve Ansys CFX, endüstri lideri doğruluk ve sağlamlıkladır. Hemen hemen her sıvı veya çoklu fizik uygulaması için hızlı sonuçlar sağlar. Bu ciddi CFD yazılımı, bugün ve gelecekteki tasarım sorunlarınızı çözmek için gereken yeteneklere sahiptir.

Ansys CFD Karmaşık Akış Problemlerini Çözün

Sınıfının en iyisi CFD çözücüler, mümkün olanın sınırlarını genişletir. Böylece ürününüzün performansını ve verimliliğini en üst düzeye çıkarabilirsiniz. Ansys CFD analizini, türbomakine, türbülans, yanma ve uçuş sırasında buzlanmada yeteneklerle yenilik yapmak için kullanabilirsiniz.

Daha iyi, daha hızlı kararlar alın

Modelleme, ağ oluşturma, kullanıcı ortamı, yüksek performanslı bilgi işlemdir. Ve son işlemeye yönelik son yenilikler, doğruluktan ödün vermeden sonuçlara ulaşma sürenizi önemli ölçüde hızlandırır. Özellikle ccemi kullanıcıların hızlı bir şekilde üretken olmalarını sağlar. Deneyimli kullanıcılara mükemmelleşmeleri için daha büyük fırsatlar sunarlar.

Uygulama Alanları

Batarya Simülasyonları

Pillerin kimyası, elektriği ve termal yönetimi, uzun pil ömrü ve düşük maliyet sağlamak için dar kenar boşlukları içinde kontrol edilmesi gereken karmaşık bir etkileşim içinde çalışır. Bunun için sınırlardan en ufak bir sapma pil ömrünün önemli ölçüde kısalmasına ve ciddi güvenlik tehlikelerine yol açabilir. Böylece hücreler, hızlı deşarj, aşırı şarj veya ortamın aşırı ısınması nedeniyle aşırı ısınmaya karşı savunmasızdır. Ama bu tür aşırı ısınma ve eşit olmayan sıcaklık dağılımı, hızlı hücre bozulmasına yol açabilir ve pil ömrünü kısaltabilir. Özellikle ANSYS, maliyeti ve test süresini azaltırken performansı ve güvenliği en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olur.

Electric car lithium battery pack and power connections
Batarya Simülasyonları

Kavitasyon

Bir sıvıda buhar kabarcıkları oluştuğunda kavitasyon meydana gelir çünkü akış dinamikleri yerel statik basıncın buhar basıncının altına düşmesine neden olur. Ayrıca doğru kavitasyon tahmini olmadan, kullanıcılar tasarımları etkin bir şekilde optimize edemezler ve işletim parametrelerini ve limitlerini belirleyemezler. Bu da potansiyel olarak ürünlerini beklenmedik titreşim ve hasara maruz bırakır.

Ansys CFD Elektrik Motoru Soğutması

Elektrikli bileşenlerin güvenilir ve verimli olması için, sıcaklıkların sıkı parametreler dahilinde izlenmesi ve korunması gerekir. Elektrik motorlarında, elektrik enerjisinin mekanik enerjiye çevrilmesi sürecinde ısı üretilir. Bu ısı, verimi düşürebilen, aşırı ısınan ve kalıcı mıknatısları demanyetize edebilen ve gürültü ve titreşimleri artıran yapısal deformasyona neden olan manyetik malzeme sıcaklığını doğrudan etkiler. ANSYS simülasyon çözümleri, elektrik motorlarındaki tasarımı optimize etmek için elektrik, mekanik ve termal alanlarda kullanılabilir.

Electric car lithium battery pack and power connections
Elektrik Motoru Soğutma

Akış-Yapısal Etkileşimi

Sıvı akışı katı nesnelere baskı uygular ve onları deforme eder. Böylece deformasyon, karşılığında, nesnenin etrafındaki sıvı akışını etkileyebilir. ANSYS çoklu fizik, bu kuvvetlerin etkileşimini doğru bir şekilde yakalar, böylece ürününüzün performansını optimize edebilirsiniz.

Electric car lithium battery pack and power connections
Akış Yapısal Etkileşimi

Reoloji

Mühendislerin ekstrüzyon, ısıyla şekillendirme, şişirme, cam şekillendirme, elyaf çekme ve beton şekillendirme gibi süreçleri optimize etmesi gerekir. Özellikle CFD, üretim süreçlerinizi daha uygun maliyetli ve çevresel olarak sürdürülebilir hale getirmek için enerji ve hammadde taleplerini azaltırken tasarımı hızlandırır.

fluids high level features
Reoloji

CFD İçin HPC

ANSYS HPC, CFD mühendislerinin ürün performansını ve bütünlüğünü daha kısa sürede daha iyi simüle etmelerini sağlar. Özellikle ANSYS, CFD çözücülerini dünya rekoru olan 172.000 çekirdeğe verimli bir şekilde ölçeklendirmenin yanı sıra, hazırlıktan ağ oluşturmaya ve sonradan işlemeye kadar tüm CFD sürecinin, çözüme ulaşma süresini hızlandırmak için HPC’den yararlanmasını sağlamak için yoğun bir şekilde yatırım yapmaktadır.

Ansys High Performance Computing Capabilities - Fluid Codes - Ansys Engineering Simulation
CFD için HPC

Hipersonik

Hipersonik hız, Mach 5’in üzerinde gerçekleşir. Uçak Mach 1’in üzerine çıkmaya başladığında, sıvı akışı değişir ve çok güçlü şoklara, plazmaya, ablasyona, yapısal deformasyona ve kimyasal ve termodinamik dengesizliğe yol açar. Böylece simülasyon, bu zorlukları doğru bir şekilde incelemenin en iyi ve en uygun maliyetli yoludur.

5X Speed-Ups for High-speed Flows

Multi Faz Akışlar

Sıvı simülasyonunuzun kaynama, kavitasyon, dağınık çok fazlı akışlar, karışmayan akışlar ve parçacıklı akışlar gibi çok fazlı akışlar içermesi olasıdır. Özellikle ANSYS CFD, ürününüzün performansını kendinizden emin bir şekilde tahmin edebilmeniz için en zorlu zorlukları doğru bir şekilde simüle etmek için en geniş kapsamlı türbülans ve fiziksel model yelpazesini sunar.

70% Cell Count Reductions with Mesh Adaption
Multifaz Akışlar

Akış ve Yanma Tepkimeleri

Reaksiyona giren akışların etkilerini anlamak ve tahmin etmek, ulaşım, enerji üretimi ve malzeme işleme gibi çeşitli sektörlerde rekabetçi ürünler geliştirmek için kritik öneme sahiptir. Temel kimyayı ve fiziği bilmek, gaz türbinleri, kazanlar ve IC motor tasarımcılarının enerji verimliliğini ve yakıt esnekliğini artırmasına ve emisyonları azaltmasına olanak tanır. Böylelikle benzer şekilde, yüksek verimli malzeme ve kimyasal süreç tasarımcıları, minimum yan ürün ve atık ile birlikte yüksek verim ve kaliteye ihtiyaç duyar. Altta yatan fizik ve kimyanın tam olarak kavranması, lityum iyon piller, yakıt pilleri ve diğer birçok üründe iyileştirmeler yapmak için kritik öneme sahiptir.

Heat Exchangers
Yanma Tepkimeleri

Basitleştirilmiş Modeller

Azaltılmış sıralı modeller (ROM’lar), tam bir 3D simülasyona kıyasla doğruluktan ödün vermeden simülasyon sürenizi hızlandırabilir. ROM’lar, gereken çözüm süresini veya depolama kapasitesini azaltmak amacıyla temel davranışları ve baskın etkileri koruyan bir modelin basitleştirilmiş versiyonlarıdır.

Basitleştirilmiş Modeller

Şekil Optimizasyonu

ANSYS akıllı şekil optimizasyon araçları, geometri parametrelerini tahmin etmek ve yüzlerce tasarım noktasını simüle etmek yerine, basınç düşüşünü azaltma, sürükleme, kaldırma veya ısı transferini optimize etme gibi problemler için ideal çözümleri bulma konusunda hızlı ve spesifik bilgiler sağlar. Örneğin, ANSYS Adjoint Çözücü, tasarım geliştirmelerini önerir ve hatta otomatik olarak uygular, ağı daha optimal bir şekle dönüştürür ve performans gelişimini tahmin eder.

Hypersonic speed simulation software
Şekil Optimizasyonu

Termal Yönetim

Cihazların, sabit bir sıcaklığı korumak ve performansı en üst düzeye çıkarmaktır. Bakım maliyetlerini düşürmek ve makinenin ömrünü uzatmaktır. Bunun için sıvılar ve katılar arasındaki ısı transferini optimize etmesi gerekir. Sıvılar, makine parçalarını, proses ekipmanını, motor bileşenlerini ve diğer katı maddeleri soğutabilir ve ısıtabilir. Bu termal etkiler, daha sonra soğutulan veya ısıtılan duvarları veya parçaları deforme edebilir. ANSYS, eşlenik ısı transferi (CHT) ve termal akışkan-yapı etkileşimi (FSI) dahildir. Bunun olmak üzere en geniş sıvı-katı ısı transferi problemleri yelpazesi için performansı tahmin etmek için hızlı ve doğru çözümler sunar.

Ansys CFD Turbomakineler

Turbomakine, simülasyonların en ödüllendirici ve en zorlu olanıdır. ANSYS, modellemeden ağ oluşturmaya, çözümlemeden son işlemeye kadar simülasyon sürecinin her aşamasında yenilikler sunar. Bunu için ister bir jet motoru, ister rüzgar türbini veya turboşarj tasarlayın, ANSYS mümkün olanın sınırlarını genişletmenize yardımcı olur, böylece ürününüzün performansını ve verimliliğini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Combustion Advancements for Decarbonization
CFD Turbo Makineler

Türbülans Modelleme

Tek bir en iyi türbülans modeli yoktur. Türbülans modeli seçiminin, görünüşte basit uygulamalar için bile simülasyon doğruluğunu nasıl etkileyebileceğini öğrenin. Türbülans, doğru anlamanız gereken kritik bir hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) uygulamasıdır.

More Accurate Hypersonic Simulations
Türbülans Modelleme

CFD Ürün Karşılaştırması

Ansys CFD Premium ve Ansys CFD Enterprise, her kullanıcıya özel basit paketler sunar. Özellikle en iyi akışkan dinamiği simülasyon yeteneklerini sağlar. Aşağıdaki tablo, bu paketlerde bulunan özelliklerin yanı sıra ayrı ayrı mevcut olanları karşılaştırmaktadır. Özetle CFD Ürün kıyaslaması konusunda daha fazla bilgiye LİNK‘ten ulaşabilirsiniz.

Ansys CFD Premium

Deneyimli mühendislerin, çok çeşitli genel ve çoklu fizik uygulamalarında iyi doğrulanmış CFD sonuçları sağlar. Özellikle daha da ileri gitmeleri gerekir. Böylelikle ciddi CFD paketi, endüstri lideri doğruluk oluşturur. Bunun yanı sıra sağlamlıkla hızlı sonuçlar için Ansys CFX ve Ansys Fluent’i içerir.

Ansys CFD Enterprise

En zorlu sorunları çözmesi gereken uzmanlar için tasarlanan bu kapsamlı simülasyon paketidir. Özellikle Ansys CFD Premium’daki her şeyin yanı sıra uygulama yelpazesinde her zaman en hızlıdır. Ayrıca en doğru sonuçları ödün vermeden sunmak için özel çözücüler ve analiz yazılımı içerir.

Ansys Chemkin Enterprise

Tek bir lisans içinde paketlenmiş hızlı, doğru yanma ve reaksiyon akışı simülasyonları için çözücüler sağlar.

Ansys CFD Yazılımlarını Satın Alın

Ansys ürünleri satın almak, Ansys CFD ve ilgili yazılımları satın almak için bize ulaşın. Özellikle Marsis, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Hizmet almak için bizi arayın.

ETİKETLER
,

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. Mustafa dedi ki:

  2022 Cfd eğitimi ne zaman yapılacak ve ücreti ne kadar olacak bilgi verirseniz sevinirim.

  1. drselim dedi ki:

   Nisan ayı içinde planlanmaktadır. İki hafta içinde açıklanacaktır.

 2. Ramazan Keskiner dedi ki:

  fuarlar düzenleniyormu acaba ?

  1. drselim dedi ki:

   Merhaba, Mayıs ayı içerisinde açılacak.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?