+90 530 763 09 70
tren
Sosyal Medya Hesaplarımız

Ansys Autodyn

30 Ocak 2021
762 kez görüntülendi
Ansys Autodyn

Ansys Autodyn, malzemelerin darbeden, yüksek basınçtan veya patlamalardan kaynaklanan kısa süreli şiddetli yüklemelere tepkisini simüle eder. Büyük malzeme deformasyonunu veya arızasını simüle etmek için en uygunudur. Autodyn, kullanım kolaylığından ödün vermeden gelişmiş çözüm yöntemleri sunar. Sıvıların, katıların ve gazların etkileşimi gibi karmaşık fiziksel olaylar; malzemelerin faz geçişleri; ve şok dalgalarının yayılımının tümü Autodyn içinde modellenebilir. Ansys Workbench’e kendi yerel kullanıcı ara yüzüyle entegre olabilir. Bu program, en az zaman ve çabayla doğru sonuçlar üretmenizi sağlayarak onlarca yıldır kullanım kolaylığına öncülük etmiştir. Ansys Autodyn satın almak, eğitim ve teknik destek için bizi arayın.

Autodyn’in teknoloji yelpazesi vardır. Katıları Lagrangian öğelerle ve sıvıları Eulerian ve SPH (pürüzsüz parçacık hidrodinamiği) ile modelleyebileceğiniz anlamına gelir. Böylece her tür olayı en uygun teknolojiyle yakalayabilirsiniz. Bir modelde birden çok çözücü kullanılabilirsiniz ve çeşitli alanlar arasındaki etkileşimler, verimli ve doğru sonuçlar için modelleyebilirsiniz. Ansys hakkında detaylı bilgi almak için ‘Ansys Nedir?‘ makalemizi okuyabilirsiniz.

Ansys Autodyn Yetenekleri

Yazılım bir çok özellik ve yeteneği bünyesinde barındırmaktadır. İleri düzey simülasyon örnekleri yapabileceğiz, ürün geliştirme sürecinizin verimliliğini arttıracak yeteneklere sahiptir. Aynı zamanda ür-ge de zaman ve maliyet dengesi, ayrıca prototip üretim sayısı konularında büyük avantajlar sağlayacaktır. Ürün hakkında daha detaylı bilgi için linke tıklayınız. İşte yeteneklerden bazıları:

Çözücü Teknolojisi

Ansys Autodyn, modelin belirli bir bölümü için en etkili çözücünün kullanılabilmesi önemlidir. Bunun için farklı çözücü teknolojilerinden seçim yapmanıza izin verir. Lagrangian FE çözücüler, şok yüklemeye ve büyük deformasyonlara maruz kalan yapısal bileşenlere bakıldığında hızlı ve verimli çözümler sağlar. İki Euler çözücü formülasyonu, sıvı akışını modelleme yeteneği vardır. Ayrıca katı malzemelerin aşırı plastik akışını simüle etmenin alternatif bir yolunu sunar. Euler çözücüleri iki formülasyonda mevcuttur. Bunlar;

1)Bireysel elemanların hidrodinamik olabilen veya kendilerine atanmış mukavemet özelliklerine sahip olabilen birden çok malzeme içerebildiği çok malzemeli Euler

(2) patlama ve şok dalgasını simüle etmek için tek bir malzeme püskürtme çözücü büyük mesafelerde yayılma.

Ayrıca, kırılgan malzemelerin aşırı hızlı etkilerine ve kırılmalarına bakabilir. Bunun için pürüzsüz bir parçacık hidrodinamik (SPH) çözücü de vardır.

Ansys Autodyn çözücü teknolojisi
Autodyn Çözücü Teknolojisi

Çözücü Eşleme

Autodyn’in etkileşim mantığı, aynı modelde bir arada bulunan çeşitli çözücüler arasında otomatik iletişim sağlar. Lagrange-Lagrange, SPH-Lagrange ve Euler-Lagrange etkileşimleri, model içinde basit ve sezgisel bir şekilde oluşturulabilir. Bu, akışkan yapı etkileşimlerinin kolaylıkla simüle edilmesini sağlar. Bu, Autodyn’in farklı çözücüler, otomatik erozyon ve çok çeşitli işlem sonrası seçenekleri vardır. Bunların arasındaki kapsamlı yeniden eşleme ve bölgeden çıkarma yetenekleriyle birleştirilmiştir. Autodyn’i patlama, patlama yapısı etkileşimi, çok boyutlu ve çok boyutlu patlama analizlerini simüle etmek için endüstri lideri kod haline getirir. Dolayısıyla, enerjik malzemelerin yakından patlamasını, uzak alan patlamasını, silah efektlerini, balistik etkiyi veya aşırı hız etkisini simüle etmek istiyorsanız, Autodyn tercih edilen koddur.

çözücü eşleme
Autodyn Çözücü

Malzeme Datası

Malzemelerin dinamik yüksek gerilme oranlı yüklemeye tepkisi karmaşık olabilir ve gerekli malzeme verilerinin elde edilmesi zordur. Bu konuda size yardımcı olmak için, Autodyn’in malzeme kitaplığı bulunmaktadır. En yaygın mühendislik alaşımlarını, kırılgan ve taneli malzemeleri, ortotropik malzemeleri ve enerjik bileşikleri vardır. Bunları kapsayan 150’den fazla önceden doldurulmuş malzeme modeli içerir. Bu modeller, saygın yayınlanmış kaynaklara geri referans olarak verilmiştir. Bunlar durum denklemi, güç ve başarısızlık modellerini içerir, böylece basit doğrusal elastikten son derece karmaşık doğrusal olmayan yanıta ve başarısızlık noktasına kadar ve ötesinde malzeme yanıtlarını simüle edebilirsiniz.

Bu model kombinasyonu, size doğrusal olmayan basınç tepkisi, gerinim sertleşmesidir. Ayrıca gerinim oranı sertleşmesi, termal yumuşama, gözenekli malzemelerin sıkıştırılması, ortotropik davranış, ezilme hasarı, kimyasal enerji birikimi, gerilme hatası ve faz değişiklikleri gibi çeşitli malzeme olaylarını simüle etme yeteneği verir.

Material Data
Malzeme Datası

Ansys Autodyn Satın Alarak Ür-Ge Verimliliğinizi Arttırın

Ansys Autodyn satın alarak firmanızda gerçekleştirdiğiniz Ar-Ge çalışmalarınıza destek olsun. Ürün geliştirme çalışmalarınızda mükemmel yetenekleri ile verim katın. Marsis İnovasyon, Ansys ürünleri satış, teknik destek ve eğitim bayisidir. Bize ulaşın.

ETİKETLER
,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?